Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Dandenong District Cricket Association - Turf 3
Round 2 - Sat 28 Nov 2020 (1:00PM)
SilvertonvFountain Gate
Venue: Fotheringham ReserveMatch ID: 3639738
Umpires: Umpire1: Cornell D'Silva  Umpire2: Bob Moffitt  
Scorers:  Not specified
Welcome, Adam C
King, Justin T (c)
Baldsing, Aaron R (+)
Hayes, Dylan
Rhodes, Luke A
McCarthy, Jesse D
Tharaka, Selva H
Noragal, Sachin A
Baldsing, Kevin E
Fulton, Matthew
Vijayakumar, Vithus
 
Coach:  Beshara, Simon
 
Lawrence, Michael G
White, Stephen P
Mirranay, Jahanzeb
Pal, Ray A
Millman, Caleb (c)
Premi, Mandeep
Khalil, Ayden Z
Dissanayake, Shammi K
Singh, Karandeep
Rangana, Rumesh (+)
Jose, Dale
Dandenong District Cricket Association - Turf 3 Reserves
Round 2 - Sat 28 Nov 2020 (1:00PM)
Fountain GatevSilverton
Venue: Max Pawsey Reserve East (Turf)Match ID: 3639802
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
McLaren, Timothy (c)
Robinson, Daniel I
Riley, Cameron
Vanderwolf, Paul
Jerram, Matthew (+)
De Wet, Justin
Premi, Davandeep D
Smith, Justin
Witt, Robert P
Neve, Matt
Lucas, David L
 
Weston, Dale R (c)
Jansz, Andre G
Gillard, Matthew
Singh, Rummy B
Janjic, Stevan
Singh, Balbir (+)
Singh, Rana
Day, Trent D
McCarthy, Ben
McCarthy, David
Medley, Brett R
 
Coach:  Beshara, Simon
Dandenong District Cricket Association - D Grade
Round 2 - Sat 28 Nov 2020 (1:00PM)
Fountain GatevCranbourne
Venue: Max Pawsey Reserve West (Synthetic)Match ID: 3662270
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Vyas, Vivian
Mirranay, Aurang
Dexter, Jed
Desai, Animesh
Quraishi, Bilal
Pradeep, Antony R (+)
Mirranay, Zaki
Hussain, Samir
Jackson, Russell (c)
Quraishi, Jalal
Wewalwala Hewage, Mahesh C
 
Team not available
Dandenong District Cricket Association - E Grade
Round 2 - Sat 28 Nov 2020 (1:00PM)
DovetonvFountain Gate
Venue: Charles Green ReserveMatch ID: 3662341
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ali, Muaaz A (c)
Ali, Aiyaaz
Athavan, Sivalingam
Syed, Obaid
Mohammed, Shabeer
Saleem, Yousuf
Murugadas, Karththeepan
Akhtar, Imram
Tharmakulasingam, Kesavan (+)
Khan, Ehtesham
Anthony, James M
 
Kazizada, Salim
Kazizada, Samir (+)
Safi, Rafi
Mirranay, Khalid (c)
Habibi, Rohullah
Meraj, Zahel
Khawaja, Ghazanfar
Modi, Parth S
Rahmani, Abdul Q
Meraj, Zia
yousaszai, farhad
Dandenong District Cricket Association - F Grade
Round 2 - Sat 28 Nov 2020 (1:00PM)
Narre WarrenvFountain Gate Gold
Venue: Berwick Fields Primary SchoolMatch ID: 3662516
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Kelaart, Michael D
Singh, Jason
Roy, Ankush
Dart, Wayne G (c)
Khalil, Turhan (+)
Pujar, Sohan
Roy, Manash
Singh, Preet
Taneja, Ravinder
Tiwari, Anurag
Taranto, Rob
Dandenong District Cricket Association - F Grade
Round 2 - Sat 28 Nov 2020 (1:00PM)
Fountain Gate GreenvLyndale
Venue: Kalora ParkMatch ID: 3662513
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Savage, Daniel
Johnson, Mark
Lees, Harrison
Jose, Sam
Balasuriya, Thisal V
Sutton, Gary (c)
Subramaniam, Rohit
Sardar, Khuram J
Gunasekera, Janaranjana
Shingari, Ravi
Sharma, Lokesh
 
Owen, Scott (c)
Owen, James
Moore, Colin
Mukenthas, Harisanth
Reddy, Krishn
Bairagi, Parash
White, Grant
Kush, Neeraj
Dandenong District Cricket Association - Under 18 - 2
Round 1 - Sun 29 Nov 2020 (9:00AM)
Fountain GatevBerwick
Venue: Max Pawsey Reserve East (Turf)Match ID: 3693578
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Vyas, Chris
Singh, Jasdeep (c)
Quraishi, Jalal
Hancock, Ryan
Akin, Aydin
Booker, Adam
Hussain, Samir
Miller, Harry
Nunn, Brayden
Castricum, Adam
 
Coach:  Kelaart, Michael D
 
Bourke, Ethan A (c)
Smith, Cameron F
Metcalf, Rhys
Moore, Harrison (+)
Mazzagatti, Beaudi J
Waters, Ben D
Ferguson, Mitchell G
kathriarachchi, nadira
Mack, Brodie
Cockayne, Bailey
Satheeshkumar, Sharan (sub)
Chopra, Raunaq (sub)
Harrop, Ben
Lee-Steere, Josh
 
Coach:  Fowkes, Michael
Dandenong District Cricket Association - Under 16 - 3
Round 1 - Sat 28 Nov 2020 (8:30AM)
Fountain GatevNarre Warren
Venue: Max Pawsey Reserve West (Synthetic)Match ID: 3694761
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Simpson, Brodie (c)
Hareesh Kumar, Aditya
Williamson, Kyle M (+)
Chanana, Rajiv
Thomas, Callum
Valentine, Joshua S
Mallinson, Joe
Fernandes, Nathan
Menon, Arjun
Mathur, Aarush
Chowdhury, Mehran
 
Coach:  Thomas , Brad
Dandenong District Cricket Association - Under 14 - 3
Round 1 - Sat 28 Nov 2020 (8:30AM)
St Mary'svFountain Gate
Venue: Carroll Reserve Oval #1 (Synthetic)Match ID: 3688629
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Ahmed, Jai
Ahmed, Nehan
Ballard, Jonathon
Big, Shuhab
Downe, Oliver
Khalil, Ayaan
Lees, Harrison
Nally, Jake
syed, nayeel jawad
 
Coach:  Smith, Justin
Dandenong District Cricket Association - Under 12 - 4
Round 1 - Fri 27 Nov 2020 (5:15PM)
Fountain GatevParkfield
Venue: Max Pawsey Reserve West (Synthetic)Match ID: 3693522
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 10 - 4
Round 1 - Fri 27 Nov 2020 (5:15PM)
Endeavour HillsvFountain Gate
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Boustead, Cameron
Kelly, Xavier
Ranasinghe, Lavanya
Shaikh, Areeq
Sharma, Kanak
Sharma, Saatvik
Sharma, Yash
Trickey, Jacob
Vandenberg, James
Wilson, Marcus
 
Coach:  Vandenberg, Luke
 
Team not available